Jest to moje drugie podejście do tematu. Pierwsze opisałem tutaj. Tym razem skorzystałem z koncepcji (i współpracy) podobnego rozwiązania GetWired firmy Domatic (Wiki). W tym rozwiązaniu moduł zbudowany jest z dwóch oddzielnych płytek złożonych w kanapkę. Pierwsza płytka jest modułem obliczeniowo-komunikacyjnym. Druga modułem wykonawczym bazująca na dwóch półprzewodnikowych przekaźnikach (SSR)

Taka koncepcja pozwoliła na bardzo zwartą o co za tym idzie małą bryłę modułu. Koncepcja podziału na dwa moduły funkcyjne bardzo mi pasowała ponieważ wystarczyło tylko wykonać nową część obliczeniową MCU z komunikacją CAN. Dzięki wskazówkom z powyższej firmy mogłem stworzyć nowy, własny i kompatybilny moduł MCU i skorzystać gotowych już modułów 2SSR.

Kończę montować pierwsze 10 modułów i sukcesywnie uruchamiam je w swoim domu. Jestem na półmetku i na razie wszystka ładnie śmiga. Nawet lutowanie SMD mi już w miarę szybko i bezbłędnie wychodzi. Co ze względu na wielkość układów i rodzaj montażu przy pierwszych próbach niekoniecznie wychodziło. Szczególności mikrokontroler w obudowie VFQFPN36 nastręczał troche trudności.

Więcej na stronie produktu.

Dodaj komentarz